Serwis klimatyzacji

Układ klimatyzacji podnosi standard pojazdu, ale przede wszystkim wpływa na komfort jazdy, poprawiając samopoczucie kierowcy i pasażerów. Odpowiednia temperatura we wnętrzu pojazdu przyczynia się do dobrego samopoczucia podczas podróży i podnosi komfort jazdy.

Ma to znaczenie nie tylko podczas długiej podróży, ale również na co dzień, szczególnie w upalne, letnie dni. Warto także podkreślić, że wpływa ona na większą koncentrację kierowcy, który jest w stanie lepiej skupić się na prowadzeniu pojazdu. Można zatem uznać, że klimatyzacja w dużym stopniu odpowiada za bezpieczeństwo, a jej obecność w pojazdach jest dzisiaj praktycznie niezastąpiona. Klimatyzacja osusza powietrze we wnętrzu auta, więc doskonale sprawdza się również w wilgotne dni, zapobiegając ograniczającemu widoczność parowaniu szyb.

Klimatyzacja z bliska

Kierowca powinien orientować się, jak zbudowany jest jego samochód i z jakich podstawowych części się składa. Układ klimatyzacji zbudowany jest z kompresora napędzanego paskiem napędowym, układu przewodów, chłodnicy, parownika i filtra. Napełniany jest on czynnikiem roboczym – gazem do klimatyzacji, który przepływa do parownika, gdzie ulega rozprężeniu, chłodząc parownik i powietrze, które opływa go z dmuchawy nawiewu w kabinie. Gaz zostaje następnie przemieszczony do chłodnicy, gdzie oddaje ciepło, które pobrał z parownika.

Nabijanie klimatyzacji – kiedy należy się nad nim zastanowić ?

W ramach przeglądu układu klimatyzacji sprawdzamy szczelność układu, dokonujemy wymiany filtra kabinowego oraz odgrzybiania układu poprzez ozonowanie. Układ klimatyzacji tylko wtedy jest w stanie odpowiednio funkcjonować, kiedy znajduje się w nim odpowiednia ilość czynnika roboczego. Na skutek użytkowania, jego ilość w miarę upływu czasu zmniejsza się. Klimatyzacja przestaje działać efektywnie, można dostrzec problemy z chłodzeniem wnętrza samochodu. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu, który przywróci układ klimatyzacji do właściwego stanu.

Odgrzybianie klimatyzacji – kiedy poczujesz nieprzyjemny zapach

Klimatyzacja samochodowa wymaga również okresowego odgrzybiania. Nie powinno się czekać, aż z układu zacznie ulatniać się nieprzyjemny zapach wywołany przez pleśń i grzyby. Zawsze lepiej zapobiegać problemom, niż je zwalczać. W przeciwnym razie nie tylko możemy liczyć na dyskomfort podczas jazdy, ale w niektórych przypadkach również na reakcje alergiczne kierowcy lub pasażerów. Regularne odgrzybianie klimatyzacji z pewnością zapobiegnie takiej sytuacji.

Awaria układu klimatyzacji w pojeździe rolniczym czy budowlanym – co robić?

Kombajn, duża maszyna budowlana czy ciągnik może mieć problem z dotarciem do stacjonarnego serwisu klimatyzacji. To nie problem, ponieważ firma PESTA dysponuje serwisem mobilnym, który wykonuje usługi w miejscu awarii lub też w innym, wyznaczonym przez klienta. Jest on w pełni wyposażony, dostosowany do tego typu pojazdów i obsługiwany przez wykwalifikowanych fachowców. Dzięki temu na pewno sprosta tak poważnemu zadaniu.

Jeżeli dostrzegasz problemy w prawidłowym działaniu układu klimatyzacji, skontaktuj się z nami!
Pomożemy Ci przywrócić komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Umów się na serwis klimatyzacji !

Dziękujemy za przesłanie zapytania! Twoje zapytanie zostało właśnie przesłane do działu serwisu kliematyzacji firmy PESTA 2. Upss ! Coś poszło nie tak. Spróbuj wypełnić formularz ponownie lub skontaktuj się z nami telefonicznie . Wprowadź poprawną odpowiedź zabezpieczającą Captcha.