Pesta 2: oferta dla przemysłu i logistyki

Pesta 2 Mirosław Rybkowski: przemyślana oferta dla przemysłu i logistyki


Stargardzka firma Mirosława Rybkowskiego, założona w 1999 r. zaczynała od hurtowej sprzedaży oleju i akcesoriów motoryzacyjnych. Od początku swej działalności intensywnie szukała jednak nowych nisz na przemysłowym rynku. Tak narodził się pomysł sprzedaży, serwisu i wynajmu wózków widłowych. Po latach biznesowy strzał w dziesiątkę- biorąc pod uwagę żywiołowy rozwój rynku hal magazynowych, centrów logistycznych i hurtowni.

-Zauważyliśmy w pewnym momencie, że rynek magazynów bardzo prężnie się rozwija. W nowych magazynach i halach rosły też wymagania BHP- przypomina właściciel firmy Pesta 2 . -Nie było już mowy o ręcznym transporcie magazynowanych towarów. Rosło zapotrzebowanie na wózki widłowe różnego typu; firmy poszukiwały także usług związanych z ich serwisowaniem. Postanowiliśmy zapełnić tę lukę- mówi Mirosław Rybkowski.
W ten sposób utworzono nowy dział Pesty 2: sprzedaż, wynajem i serwis wózków widłowych. Swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Zgodnie z dewizą firmy, która brzmi: „Można to zrobić inaczej” zaoferowano klientom kompleksową usługę, dopasowaną do ich potrzeb i finansowych możliwości. Obok sprzedaży znaczącą pozycją stał się wynajem tego typu sprzętu, zyskujący na popularności. Wszystkie firmy korzystające z oferty działu wózków widłowych Pesty 2 mają pewność serwisowania sprzętu w siedzibie firmy, która przeniosła się do przejętych na własność budynków po dawnych ZNTK. Pieczołowicie wyremontowane przez właściciela zabytkowe hale, stwarzają teraz możliwości ciągłej sprzedaży i serwisu nowoczesnego sprzętu dla zakładów przemysłowych, magazynów i centrów logistycznych.
Dział wózków widłowych firmy Pesta 2 Mirosław Rybkowski zatrudnia obecnie ośmiu mechaników- serwisantów. Dysponuje własnym warsztatem, wyposażonym w niezbędny, specjalistyczny sprzęt do bieżącego serwisu, utrzymania i naprawy. Potężna, zabytkowa i odnowiona hala przy ul. Pierwszej Brygady jest również miejscem stacjonowania dla 70 wózków, przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. -W obecnych warunkach to sprzęt bardzo intensywnie eksploatowany- tłumaczy Mirosław Rybkowski. -Dlatego dbamy o ciągłość pracy naszych biznesowych partnerów, oferując im gotowe do pracy wózki widłowe na czas remontu lub przeglądu ich własnego sprzętu- dodaje.
Specyfika działalności poszczególnych magazynów, hurtowni czy centrów logistycznych sprawia, że ofertę serwisu lub wynajmu danej floty pojazdów Pesta 2 elastycznie dopasowuje do potrzeb danego klienta. Stargardzka firma rozwija również system mobilnego serwisu sprzętu bezpośrednio u klienta. -Wynajmujemy, sprzedajemy, podstawiamy na czas remontu- przypomina właściciel Pesty 2. -Swoją działalność prowadzimy w taki sposób, aby w branży wózków widłowych stać się samowystarczalni. Daje nam to niezależność od konkurencji- wyjaśnia Mirosław Rybkowski.
Wózki widłowe w firmie Pesta 2 można wynająć na jeden dzień, miesiąc lub rok- zależnie od potrzeb. Oferta obejmuje również sprzedaż pojazdów- nowych i używanych. Każdy nabywca może być pewny wsparcia ze strony zaplecza warsztatowego i serwisowego Pesty 2- nie tylko w ramach napraw gwarancyjnych. Pesta 2 Mirosław Rybkowski została dostrzeżona przez wiodących producentów sprzętu tego typu. O zaufaniu i wysokiej ocenie stargardzkiej firmy świadczy umowa na oficjalną dystrybucję wózków widłowych, produkowanych przez Toyotę.

Zapotrzebowanie na wózki widłowe dynamicznie rośnie. Grono klientów stale poszerza się o kolejne zakłady produkcyjne, obiekty handlowe i magazynowe. Nabywcami są także firmy rolnicze. Dział sprzedaży, serwisu i wynajmu wózków widłowych już dawno przekroczył granice regionu, stając się znany w wielu miejscach Polski.
Utworzona sieć dystrybucji pod renomowaną marką oraz powiększające się grono klientów skłaniają do nowych inwestycji. Nadchodzący rok 2017 upłynie pod znakiem przygotowań do kolejnych inwestycji, których celem jest zwiększenie możliwości sprzedaży oraz wynajmu wózków widłowych, oferowanych przez Pestę 2 Mirosław Rybkowski dotychczasowym i nowym klientom.