2015

W roku 2015 została przyznana nagroda Stargardzkiej Izby Gospodarczej dla Lidera Stargardzkiego Biznesu w skali średniego przedsiębiorstwa.

Sponsorujemy :

-klub kolarski JF Duet w Goleniowie, Mistrzostwa Polski w kategorii młodzików indywidualnie i drużynowo.
-ogólnopolski wyścig kolarski MTB dookoła jeziora Miedwie.
-klub zapaśniczy Feniks Pesta Stargard

W trzecim kwartale 2015 roku, zakupiona została zabytkowa lokomotywa parowa PT47 z 1949 roku.
Po zakończeniu trwającej obecnie renowacji, stanie na specjalnie przygotowanym torowisku, na terenie firmy PESTA2 w Stargardzie Szczecińskim. W ten sposób pragniemy, przynajmniej częściowo, przywrócić i wyeksponować pierwotny charakter obiektu.

„ PT- 47 jest to parowóz przeznaczony do prowadzenia pociągów pospiesznych. Cztery osie napędowe i 2000 KM pozwalają osiągać prędkość do 110 km / h. Posiada on automatyczny podajnik węgla i mieszczący 27 m3 wody tender. Ogółem zbudowano 180 sztuk parowozów tej serii. Nasz egzemplarz został wyprodukowany w Chrzanowie w 1949 roku. Parowóz posiada kocioł zbudowany w Sosnowcu o numerze 12625. Od 30.10.1969 posiada on kocioł o numerze fabrycznym 12440 zbudowany również w Sosnowcu. ”

Pesta 2 Mirosław Rybkowski to przedsiębiorstwo
o ugruntowanej, silnej pozycji na rynku. Ciągły rozwój i realizowane inwestycje, czynią z firmy stabilnego, godnego zaufania partnera dla kontrahentów, banków oraz zatrudnionych pracowników, wiążących z nim swoją zawodową przyszłość. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby Pesta była symbolem niezawodności, wysokiej jakości i gwarantowanej satysfakcji.