Doradztwo techniczne w zakresie wózków widłowych i podnośników

Doradztwo techniczne w zakresie wózków widłowych i podnośników

Jeżeli potrzebują Państwo kompleksowego doradztwa technicznego w zakresie wózków widłowych oraz podnośników teleskopowych, w naszej firmie PESTA2 specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Wybranie odpowiedniego sprzętu transportu bliskiego, w tym wózków i podnośników, jest kluczowe z punktu widzenia efektywności pracy zakładu – magazynu, sklepu wielkopowierzchniowego, hali produkcyjnej. Nieodpowiednie dopasowanie i użytkowanie sprzętu skutkuje w obniżonej wydajności i może generować wyższe koszty. Dla tych z Państwa, dla których liczy się najwyższa skuteczność, przygotowaliśmy nasze usługi doradztwa technicznego.

Kompleksowe wsparcie

Pomagamy w doborze odpowiednich urządzeń transportu bliskiego – doradzimy, jaki sprzęt będzie mógł spełnić Państwa oczekiwania na podstawie danych dotyczących jego przeznaczenia i zakresu pracy. Pomożemy w opracowaniu optymalnego planu transportu wewnętrznego dla Państwa firmy, dobierzemy odpowiedni sprzęt, który będzie działał niezawodnie i wydajnie, a także świadczymy pełną obsługę posprzedażową włącznie z serwisem, sprzedażą części zamiennych, baterii, akumulatorów.

Specjaliści do Państwa dyspozycji

W PESTA2 zatrudniamy specjalistów w dziedzinie transportu bliskiego, którzy dokładnie znają się na szczegółach technicznych związanych z wózkami widłowymi, wózkami paletowymi, podnośnikami teleskopowymi. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, ale ciągle się doszkalamy, aby zapewnić Państwu usługi na wysokim poziomie. W naszym zakładzie specjalizujmy się w doradztwie technicznym zarówno dla mniejszych firm, jak i dla dużych przedsiębiorstw – niezależnie od wielkości firmy oraz jej potrzeb, dobierzemy optymalne rozwiązania.

Siedziba naszej firmy znajduje się w Stargardzie Szczecińskim. Obsługujemy całe województwo zachodniopomorskie, a także jesteśmy w stanie pomóc klientom na terenie całej Polski – prosimy o skontaktowanie się z nami przez telefon lub e-mail.

Przystępne ceny

Wyróżniają nas również przystępne ceny usług doradczych. Naszym celem jest Państwa zadowolenie, dlatego utrzymujemy je na jak najbardziej atrakcyjnym poziomie. Dla naszych stałych klientów mamy także atrakcyjne rabaty – prosimy o skonstatowanie się z nami w celu uzyskania dokładnych informacji o wycenie usług.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia naszej oferty!

Badania i dokumentacja UDT

Badania i dokumentacja UDT

W firmie PESTA2 mogą Państwo skorzystać z profesjonalnych usług w ramach badań i sporządzania dokumentacji UTD. Służymy fachowymi poradami i przeprowadzamy przeglądy techniczne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego, a nasza kompleksowa znajomość przepisów prawnych powoduje, że usługi realizujemy zawsze zgodnie ich literą.

Klienci chcący korzystać ze sprzętu zgodnie z przepisami UDT, powinni pamiętać o następujących zasadach:

- zatrudnianiu do pracy operatorów posiadających stosowne uprawniania do obsługi urządzeń wymagane przez UDT
- zlecaniu konserwacji bieżącej sprzętu pracownikom posiadającym uprawnienia konserwatorów zgodnie z przepisami UDT
- modernizować i naprawiać maszyny w punktach, które posiadają uprawnienia UDT

Naszym klientom pomagamy w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do odbioru technicznego urządzeń, weryfikujemy stan techniczny urządzeń, uczestniczymy w procedurach ich przekazania pod dozór techniczny. Zajmujemy się także okresowymi przeglądami technicznymi i konserwacyjnymi i prowadzeniem Dzienników Konserwacji urządzeń.

Posiadamy uprawnienia do konserwacji i obsługi urządzeń takich jak:

- wózki widłowe, w tym wózki widłowe specjalizowane
- podesty ruchome montowane na pojazdach – przejezdne i samojezdne
- podesty ruchome i wolnobieżne platformy załadowcze przejezdne
- warsztatowe dźwigniki stacjonarne przenośne i przewoźne

Podstawa prawna

Zgodnie z ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. O dozorze technicznym (Dz. U. Nr. 122, poz. 1321, rozdział 2, art. 14 ust. 1) wszystkie urządzenia techniczne, które są objęte dozorem technicznym, oprócz tych wyjętych spoza tego obowiązku, muszą posiadać aktualne badania i decyzje potwierdzające ich stan techniczny oraz pozwalające na ich eksploatację. Decyzja musi być wydana przez organ odpowiedzialny jednostki dozoru technicznego.

Przedsiębiorcy, którzy wykonują pracę urządzeniami niedopuszczonymi do eksploatacji zgodnie z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego, są narażeni na karę grzywny, a nawet ograniczenia wolności zgodnie z ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym, Dz. U. Nr. 122, poz. 1321, rozdział 5 , art. 63, ust. 1 oraz art. 220 par. 144 Kodeksu karnego.

Przeglądy techniczne wózków widłowych i podnośników

Przeglądy techniczne wózków widłowych i podnośników

Prowadzimy profesjonalne przeglądy techniczne wózków widłowych elektrycznych i spalinowych, a także podnośników teleskopowych. W zakładzie PESTA2 mogą Państwo otrzymać kompleksowe wsparcie w tej dziedzinie.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 2000 r. z dniem 18 sierpnia 2003 r. wózki widłowe jezdniowe z napędem mechanicznym muszą być regularnie poddawane dozorowi technicznemu. W naszym zakładzie wykonujemy techniczne zgodnie z przepisami UDT – są one prowadzone przez uprawnionego konserwatora.

Badania odbiorcze wózków widłowych są prowadzone na ogół raz do roku. W przypadku niektórych typów wózków okres ten może być dłuższy. Informacje na temat terminów można znaleźć w księdze rewizyjnej wózka widłowego – jest to dokument wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego po przeprowadzeniu rejestracji wózka widłowego.

Badania odbiorcze wózków widłowych przez UDT

Aby wózek mógł być dopuszczony do pracy, inspektor UDT wykonuje sprawdzenie jego poszczególnych elementów. To w szczególności:

- działanie układu hamulcowego
- działanie układu kierowniczego
- szczelność układu hydraulicznego
- nominalny czas utrzymania ładunku
- stan zużycia wideł, opon, łańcuchów
- mocowanie fotela i pasów bezpieczeństwa
- działanie sygnalizacji dźwiękowej
- oznakowanie wózka
- oświetlenie wózka dokumentacja wózka i ważność przeglądu w dzienniku konserwacji

W naszej firmie uprawnieni pracownicy zajmą się dokładnym sprawdzeniem działania urządzenia i, w razie potrzeby, niezbędnymi czynnościami naprawczymi. Sprzedajemy również części zamienne i materiały eksploatacyjne – smary, filtry, płyny eksploatacyjne, oleje.

Terminowo i w przystępnych cenach

Dbamy o to, aby przeprowadzone przez nas prace zakończyły się w możliwie najkrótszym terminie. Wyznaczamy zawsze realny czas przeprowadzenia przeglądu, dlatego nie muszą Państwo narażać się na skutki przedłużania terminu oddania sprzętu. Dbamy jednocześnie o atrakcyjne ceny przeglądów – z nami nie muszą Państwo przepłacać!

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze stroną formalną przeglądów technicznych, jesteśmy do Państwa dyspozycji – prosimy o kontakt.

Zapraszamy do skorzystania z usług!

Filtry, oleje i płyny eksploatacyjne do wózków widłowych

Filtry, oleje i płyny eksploatacyjne do wózków widłowych

W PESTA2 mogą Państwo zakupić filtry, oleje oraz płyny przeznaczone do wózków widłowych elektrycznych i spalinowych oraz podnośników teleskopowych, a także innych pojazdów i urządzeń. Posiadamy pełną gamę produktów eksploatacyjnych przeznaczonych do modeli większości marek – zarówno starszych, jak i tych najnowszych.

Regularne stosowanie smarów, olejów, płynów eksploatacyjnych i wymiana filtrów to podstawowe czynności mające na celu utrzymanie sprzętu w dobrym stanie technicznym. Przypominamy o tym, aby systematycznie monitorować poziom substancji i stosować tylko te rekomendowane przez producentów w celu uniknięcia usterek.

Nasza oferta obejmuje w szczególności:

- oleje – silnikowe, hydrauliczne, do automatycznych skrzyń, typu STOU i ULTO i inne
- smary – maszynowe, do łożysk tocznych i ślizgowych, smary do centralnego smarowania, elektronarzędzi, smary syntetyczne, wodoodporne i inne typy
- płyny eksploatacyjne – do chłodnic, spryskiwaczy, płyny AdBlue, płyny hamulcowe i inne
- filtry – filtry powietrza, filtry oleju, paliwa, filtry kabinowe, filtry ssawne, filtry hydrauliczne i inne modele

Sprzedajemy części i elementy eksploatacyjne różnych marek, skupiając się w szczególności na sprawdzonych producentach, których wyroby wykorzystujemy we własnym serwisie. Mogą Państwo uzyskać zawsze pełne wsparcie w zakresie doboru optymalnych produktów zgodnie z potrzebami – prosimy o kontakt, a nasi pracownicy zasugerują Państwu optymalne rozwiązania.

Przystępne ceny i szybka dostawa na terenie całej Polski

Zawsze dbamy o przystępne ceny materiałów dostępnych w naszym sklepie PESTA2. Dzięki współpracy z wieloma dostawcami możemy zagwarantować Państwu atrakcyjne ceny, konkurencyjne w stosunku do cen innych firm, a także pełen wybór produktów najróżniejszych marek polskich i zagranicznych.

Klientów z województwa zachodniopomorskiego zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu firmowego znajdującego się w Stargardzie Szczecińskim. Klientów z innych województw zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie internetowym – obsługujemy teren całej Polski.

Większość produktów posiadamy w naszym magazynie, dlatego sprzedaż i wysyłki realizowane są od ręki. W przypadku, w którym nie dysponujemy określonymi produktami, jesteśmy w stanie sprowadzić je na zamówienie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!