Sprzedaż opon

Dobre opony to podstawa bezpieczeństwa, dlatego nasza firma koncentruje się na wyborze opon znanych i cenionych na całym świecie producentów. Doradzamy i wspieramy klienta w podejmowaniu najlepszych dla niego decyzji. Prowadzimy sprzedaż opon do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych oraz wózków widłowych.

Wykonujemy usługi zarówno dla klientów biznesowych jak i indywidualnych. Wieloletnie doświadczenie, bardzo dobra znajomość rynku i współpraca z wiodącymi producentami, pozwala nam na prowadzenie profesjonalnej sprzedaży opon na polskim rynku.

Doświadczonych kierowców nie trzeba przekonywać o znaczeniu opon dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Nie bez powodu na rynku dostępne są opony zimowe i letnie, które ze względu na warunki, panujące w konkretnych porach roku, różnią się między sobą pod wieloma względami.

Opony letnie – charakteryzują się małą ilością lamelek, rowków i wszelkiego rodzaju innych nacięć. Jest to uwarunkowane poruszaniem się latem po suchej nawierzchni. Im większa styczność opony z nawierzchnią, tym szybciej samochód jest w stanie zahamować. Opona letnia składa się ponadto z kauczuku i sadzy, co wpływa na jej twardość i jednocześnie wolniejsze zużywanie się. Taka opona jest w stanie lepiej poradzić sobie również w wyższych temperaturach.

Opony zimowe – gołym okiem widoczne są liczne lamelki i nacięcia, co wpływa na ich zwiększoną przyczepność podczas jazdy po nawierzchni pokrytej śniegiem. Opona zimowa, oprócz kauczuku i sadzy, zawiera w swoim składzie więcej krzemionki, dzięki czemu jest bardziej elastyczna i dobrze radzi sobie w niskich temperaturach, efektem czego jest również krótsza droga hamowania.